Křeček Džungarský

17. října 2008 v 17:52 | Jáááá |  Křeček domácí
Křeček Džungarský
Tento malý roztomilý živočich dorůstá až do délky 12cm. Jeho srst je zbarvena do barvy šedé s bílým proužkem na hřbetě. Když chováte křečka doma, jeho srst se celoročně nemění, protože žije ve stálé pokojové teplotě. Není-li tomu tak, křeček v letním období má srst šedou, která se mu s příchodem zimy postupně mění na bílou. Křeček není živočich, který by celou zimu prospal a proto jeho bílé zbarvení mu pomáhá skrýt se před predátory.
Co se týká končetin a ocásku, tak ty jsou přibližně 1cm dlouhé. Takže žádná myš s dlouhým ocasem. Nohy jsou schované pod tělem, takže nejsou ani tak moc vidět. Křečci se nedožívají hojného věku. Bývá tomu 1 až 3 roky. Váží 35-50 g, to podle toho, jak ho hodně vykrmujete.
Říká se o nich, že to jsou křečci samotáři, ale... Ne vždy tohle pravidlo praví. Jsou to hraví a vynalézaví tvorové, kterým se sice nemusíte tolik věnovat jako psím mazlíčkům, ale kdo by odolal, když se ráno probudí a dívají se na vás skrz jejich černé korálky. Kupte jim kolotoč, aby si mohli v akvárku zasportovat a nejen běhat okolo stěn. Když je pustíte proběhnout do nějaké místnosti, kde se jim nemůže nic stát, vůbec nic nezkazíte. Ba naopak. Křeček má rád pohyb a v akváriu se mu ho tolik nedostává. Koupí kolotoče nic nepokazíte. Vydrží v něm běhat hodiny, ale pozor... I v kolotoči si můžou zašprajcnout packu a zlomit si ji. Dejte jim nějak trubičku, třeba ruličku z toaletního papíru. Rádi se tím plíží. Pokud chcete, můžete jim z kokosu udělat přístřešek, pod kterým budou spát...ale u nás se křečci o kokos hádali, tak jsme jim ho vzali. Hobliny stačí vyměňovat 1x za 14 dní.
Pokud je chováte a nebo se k tomu chystáte, je dobré mít střední akvárium. Pokud si s nim nebo s nimi budete hrát a dávat proběhnout, nepotřebují nic velkého. Akvárko je vhodné vyplnit hoblinami, ať už to jsou domácí nebo kupované. Dnes prodávají už i provoněné hobliny, aby nebyli naši mazlíčkové tolik cítit. Když mezi hobliny přimísíte i nějaké seno a kousek nějakého dřeva, aby si mohli pilovat zuby, vůbec nic nezkazíte, ba naopak. Ke stěně přidělejte nádržku s vodou a do něčeho jim nasypejte krmivo-obiloviny, semena, různé extrakty a výrobky rostlinného původu-kukuřice, slunečnice a pod. Radost jim ale uděláte i oříšky a hlavně ovocem. Jablka, mandarinky...ty oni rádi a nepohrdají ani obyčejným chlebem či šňůrkou špagety.
velikost těla 10-12 cm;
velikost ocasu 1 cm;
srst šedá s bílým pruhem nebo pouze bílá;
dožije se kolem 3 let;
hmotnost 35 až 50 g;
rozšířený v stepi v severní, střední a východní Asii;
samice přivádí na svět mláďata 3x i 4x ročně;
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 gabca gabca | 28. února 2011 v 18:35 | Reagovat

no je to super ale už to neni tak super jako kdisi jak sem četla neco lepšiho

2 TČGŘ TČGŘ | 5. února 2013 v 17:41 | Reagovat

no je to krása.Asi se tím budun řídit.

DÍÍÍÍÍÍÍKY

3 TČGŘ TČGŘ | 5. února 2013 v 17:43 | Reagovat

OLELŮAKJURHSKDFHGUJRGSJFBUGDHFGBRUZFGSDHGRJFGSUZGRUGSDUJGUZGUZWGURGUZZGČUZGŘUZTUZGÁZRGŠUZŘGUZGUZRGZUGJHGJHGS
BAHGSJHTGJ
XBN
FK
N
NBDGIHFGUIZKJ\GHXTUIAHDFUITZKGHEUITHJFHIHFTIAUHFUHUFHDIUHASUHJF....................

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama