tygrata z Bratislavy

26. října 2008 v 12:06 | jaja |  šelmyTygřice Isabella je babička. Její vnoučata se narodila v létě v bratislavské ZOO. A vy teď budete mít možnost sledovat je v přímém přenosu!Abychom pro vás sehnali patřičnou náhradu za Isabellu, museli jsme zorganizovat první mezinárodní on-line přenos zvířete v dějinách Česka. A povedlo se! Úspěšně jsme nainstalovali kamery ve výběhu bratislavských bílých tygříků a už teď se můžete podívat, jak si tahle sotva tříměsíční koťata hrají.

videa jsou "ukradnuta" z tn.cz


A na koho se vlastně budete dívat? Mláďata nemají zatím tak zajímavý příběh jako liberecká Isabella - ale není se co divit, vždyť se narodila teprve v srpnu! Známe ale jejich rodiče - máme je ostatně už v Isabellině rodokmenu. Máma se jmenuje Shilang a jsou jí teprve tři roky.

Do Bratislavy přišla z francouzské Zoo v Cerza-Lisieux. Tátou je Achilles, Isabellčin syn. Ten se do Bratislavy přistěhoval v lednu a hned po zásnubách s tamní bílou tygřicí Shilang se obětavě pustil do zachování rodu. A ukázalo se, že mu to jde docela dobře.

Tygříci z Bratislavy - zdroj: Zoo Bratislava

Foto: tn.cz
Důkazem jsou dvě nádherná tygřata, která se narodila 25. srpna 2008. Sameček a samička byli po porodu naprosto zdraví a plní energie. Hrdí rodiče koťat dnes žijí odděleně: Achilles jako pravý chlap rodičovské povinnosti neřeší, takže o mláďata se příkladně stará jejich matka Shilang.

Od 11. října jsou tygřata pokřtěná. Dostala jména Surya a Samir. Návštěvníci mají možnost obdivovat pětikilové tygříky v expoziční části ZOO, od půlky října už vycházejí i do venkovního výběhu.

Naše kamery sledují koťata 24 hodin denně, takže si jich užijete až až. Samozřejmě vám budeme přinášet o tygřatech víc informací. Už teď si můžete přečíst, co na vaše otázky odpovídala v on-line rozhovoru jejich ošetřovatelka.

Jestli chcete vidět více zadejte adresu tn.cz, odkud je to presunuto na tento blog
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama